SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady System "Bezpieczny autobus" - sprawdź stan autokaru, którym Twoje dziecko jedzie na wakacje - WIDEO

System "Bezpieczny autobus" - sprawdź stan autokaru, którym Twoje dziecko jedzie na wakacje - WIDEO

03.07.2014, godz. 11:44
Autokar 2
foto: SHUTTERSTOCK

Bezpieczny autobus to bezpłatna e-usługa, za pomocą której zweryfikujemy informacje o autokarze lub autobusie, którym przykładowo nasze dziecko ma wybrać się w wakacyjną podróż. System sprawdzi się także w codziennych sytuacjach - możemy przy jego użyciu zweryfikować pojazd, którym na co dzień jeździmy do pracy lub do szkoły.

Aby skorzystać z usługi dostępnej na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl, wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu. Dzięki temu, poznamy dane techniczne takie jak masa czy liczba miejsc, ale przede wszystkim sprawdzimy, czy dany pojazd przeszedł badanie techniczne i czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Bez spełnienia tych kryteriów, autobus nie powinien w ogóle poruszać się po drodze. Pamiętajmy jednak, że najpewniejszym sposobem weryfikacji pojazdu będzie zawsze kontrola przeprowadzona przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego.

Przeczytaj też: E-usługa "Historia pojazdu" hitem! W systemie sprawdzono już 300 tys. aut

Zdaniem polskiego rządu, usługa przyczyni się do zwiększenia standardów bezpieczeństwa na polskich drogach. Usługa "Bezpieczny Autobus" są częścią projektu CEPiK 2.0. W ramach projektu realizowanego przez MSW we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Informatyki planowane jest uruchomienie kolejnych usług, które pozwolą na dostęp do danych z ewidencji.

WIDEO - kontrowersyjna reklama systemu "Bezpieczny Autobus"

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: