SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady System do łapania na czerwonym świetle bez ostrzeżenia! Nie będzie znaków informacyjnych

System do łapania na czerwonym świetle bez ostrzeżenia! Nie będzie znaków informacyjnych

10.07.2015, godz. 13:12
sygnalizator świetlny, czerwone światło, przejście dla pieszych
Sygnalizator świetlny foto: Super Express

Generalny Inspektorat Transportu Drogowego pracuje nad wdrożeniem systemu do wyłapywania przejazdu na czerwonym świetle. Problem tylko w tym, że nie będzie on w żaden sposób oznakowany, tak jak to się ma w przypadku fotoradarów.

Przed każdym fotoradarem, czy dopiero raczkującym systemem Odcinkowego Pomiaru Prędkości, ustawiane są niebieskie znaki informujące o pomiarze prędkości. W przypadku systemu do wyłapywania przejazdu na czerwonym świetle takiego oznakowania nie będzie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Osuch wystąpił z interpelacją poselską w tej sprawie. Uważa on, że każde skrzyżowanie na którym zainstalowany zostanie system powinno być oznakowane.

Zobacz: System do łapania na czerwonym świetle już działa! LISTA MIEJSC

Inaczej uważa jednak Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, które twierdzi, że ustawienie znaku o pomiarze prędkości (D-51) byłoby mylne i wprowadzałoby niepotrzebne zamieszanie. Na pytanie o nowy znak informujący o systemie na skrzyżowaniach, urzędnicy stwierdzili, że w takim wypadku należałoby zmienić trzy rozporządzenia, a skala problemu zdarzenia "nie wydaje się znacząca".

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: