SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady UMOWY I PISMA NA RÓŻNE SYTUACJE. UMOWA KUPNA – SPRZEDAŻY SAMOCHODU

UMOWY I PISMA NA RÓŻNE SYTUACJE. UMOWA KUPNA – SPRZEDAŻY SAMOCHODU

23.02.2016, godz. 00:00
Kupno sprzedaż samochodu
foto: SHUTTERSTOCK

Polacy najczęściej kupują auta z drugiej ręki, ale samochód używany trzeba kupować z głową, by nie nadać się nabić w butelkę nieuczciwemu sprzedawcy. Co zrobić, żeby nie dołączyć do grona oszukanych? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Na naszym rynku wtórnym od lat królują marki niemieckie. W czołówce rankingu używanych samochodów znajduje się Volkswagen Golf. W pierwszej trójce znalazły się również Audi A4 oraz Volkswagen Passat. Jeszcze trzy lata temu największym zainteresowaniem cieszyły się samochody w cenie około 5 tys. zł.

Firma Samar szacuje, że ponad 73 proc. używanych aut sprowadzonych do Polski w pierwszej połowie ubiegłego roku wyprodukowano w latach 2000–2009, a średnia cena tych aut wynosiła 11,9 tys. zł. Polacy najczęściej kupują samochody używane od pośredników. Niestety łatwo trafić na nieuczciwego sprzedawcę. Nawet w autoryzowanym komisie można zostać oszukanym.

Najczęściej sprzedawcy podkręcają liczniki i zatajają wady techniczne pojazdu. Dlatego zanim kupisz używane auto, dobrze się do tego przygotuj. Zacznij od sporządzenia umowy kupna-sprzedaży samochodu. Poniżej wzór opracowany przez prawników z kancelarii Omega, który przyda ci się podczas transakcji.

POBIERZ UMOWĘ KUPNA-SPRZEDAŻY SAMOCHODU 

 

Więcej w dzisiejszym SUPER EXPRESSIE! 

 

-

JUŻ JUTRO DYŻUR EKSPERTA!

24.02 w godzinach 10.00-12.00 pod numerem telefonu: 512 522 937 prawnik Kornelia Daszczuk z kancelarii Omega odpowie na pytania czytelników dotyczące umów kupna-sprzedaży samochodu.

 

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: