SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Usługa UberPOP, czyli prywatna taksówka dla każdego. Na czym polega Uber?

Usługa UberPOP, czyli prywatna taksówka dla każdego. Na czym polega Uber?

05.09.2014, godz. 18:19
UberPOP: Prywatna taksówka dla każdego
Dzięki współczesnym technologiom w dzisiejszych czasach na przejazdach można zaoszczędzić. Nowoczesna aplikacja oferująca możliwość usługi wspólnych przejazdów właśnie wkracza na polski rynek. foto: Uber

Dzięki współczesnym technologiom w dzisiejszych czasach na przejazdach można zaoszczędzić. Nowoczesna aplikacja UperPOP oferująca możliwość usługi wspólnych przejazdów już wkroczyła na polski rynek.

Firma Uber prowadzi swoją działalność w 176 miastach na całym świecie. Działanie systemu oparte jest o aplikację, która kojarzy pasażera z kierowcą. Na podstawie lokalizacji potencjalnego klienta, system oferuje nam kierowców, którzy mogą zawieźć nas do celu, a my wybieramy szofera i samochód.

Zanim jednak kierowca będzie mógł korzystać z aplikacji UberPOP, musi przejść rygorystyczne badania i kontrole dotyczące jego osoby jak i samochodu, którym ma oferować usługę. Pasażer zanim wsiądzie do samochodu, otrzymuje pełne dane o kierowcy i jego samochodzie – imię, nazwisko, jego zdjęcie, numer rejestracyjny pojazdu, markę model, a po zakończeniu podróży dokładny wykaz danych o podróży z nadajnika GPS. Każdy kierowca i samochód są w pełni ubezpieczeni.

Czytaj też: Uber już jeździ po Warszawie! Będzie AWANTURA?

W Polsce ceny w usłudze UperPOP są dużo niższe niż w przypadku standardowych taksówek. Cennik startuje od 5 zł za tzw. "trzaśnięcie drzwiami". Za każdy przejechany kilometr stawka wynosi 1,40 zł.

Przykłady w innych krajach pokazują, że system może się sprawdzić, ale też zaszkodzić. Po protestach taksówkarzy w Niemczech, firma dostała sądowy zakaz działalności. Sąd uzasadniał swoją decyzję brakiem wymaganych pozwoleń czy wykupionych pozwoleń.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: