SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Utrata prawa jazdy za niebezpieczną jazdę! Tego chce Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Utrata prawa jazdy za niebezpieczną jazdę! Tego chce Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

29.04.2014, godz. 11:25
kontrola policyjna
foto: Super Express

Natychmiastowe odbieranie prawa jazdy kierowcom, którzy sprawiają swoją niebezpieczną jazdą zagrożenie na drodze. Z taką prośbą do policji zwrócił się Bartłomiej Sienkiewicz pełniący funkcję ministra spraw wewnętrznych.

Najbardziej obawiać powinni się kierujący którzy dopuszczają podwójnego przekroczenia prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. Sienkiewicz stwierdził, że dopóki policjanci mają takie prawo, powinni zabierać uprawnienia nieodpowiedzialnym kierowcom. Minister poparł także ostatni pomysł rządu, który przewiduje montowanie tzw. alkolocków w pojazdach osób, które były już zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu.

"Jest wystarczająca liczba debili i bandytów na polskich drogach. Aczkolwiek na szczęście to jest margines pozbawiający życia innych obywateli, żeby tutaj można było mówić o łagodności narzędzi" - skomentował w ostrych słowach minister.

Przeczytaj też: Na motocykl ma wystarczyć kategoria B! Prawo jazdy na motor czeka rewolucja

Rząd planuje też ostrą walkę w pijanymi kierowcami. Przypomnijmy, że obecnie kara za nietrzeźwość za kierownicą wynosi od 3 do maksymalnie 10 lat. Według projektu zmian, okres ten ma zostać wydłużony do 15 lat. Dodatkowo kara finansowa będzie wynosić co najmniej 5 tysięcy złotych. Wyrok skazujący miałby być ogłaszany publicznie. Osoby, które zostaną przyłapane pod wpływem alkoholu po raz drugi, stracą prawo jazdy na okres od 5 do 15 lat i zapłacą karę co najmniej 10 tysięcy złotych.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: