SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady UWAGA KIEROWCY! Bardzo trudna sytuacja na drogach w WIGILIĘ 2012

UWAGA KIEROWCY! Bardzo trudna sytuacja na drogach w WIGILIĘ 2012

24.12.2012, godz. 10:00
zima, śnieg, gołoledź, mróz
zima, śnieg, gołoledź, mróz foto: EAST NEWS

Niestety pogoda nie rozpieszcza nas w dniu 24.12.2012. Sytuacja na drogach jest bardzo ciężka, kierowcy muszą zmagać się ze śliską nawierzchnią oraz padającym śniegiem z deszczem. To nie koniec - w ciągu dnia będą jeszcze zamiecie śnieżne!

Od rana pada deszcz oraz deszcz ze śniegiem, co przy ujemnej temperaturze spowodowało gołoledź w wielu rejonach Polski. Drogi są bardzo śliskie, ciągle pada, a w ciągu dnia pojawią się jeszcze zamiecie śnieżne!

Uwaga kierowcy podróżujący w wigilię - na drogach jest ślisko, opady ograniczają widoczność, dlatego pośpiech nie jest dziś wskazany. Z powodu niskiej temperatury śnieg z deszczem i deszcz, spadając na ziemię, przymarzają, tworząc gołoledź, a miejscami śliską i kruchą warstwę.

Jak podaje GDDKiA, utrudnienia związane ze śliskimi drogami występują na Warmii i Mazurach, częściowo na Podlasiu, na terenie całego Mazowsza, na Lubelszczyźnie i w północno-wschodniej części Podkarpacia,w Małopolsce, woj. świętokrzyskim, łódzkim i lokalnie śląskim oraz na Kujawach i Pomorzu.

Najgorzej sytuacja wygląda na wschodzi i południowym wschodzie kraju. Tam występują także opady śniegu, a na drogach tworzy się błoto. Tam także przewidywane są silne podmuchy wiatru, które tworzyć będą zawieje śnieżne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: