SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady UWAGA KIEROWCY! Mapa fotoradarów i najważniejsze remonty na drogach

UWAGA KIEROWCY! Mapa fotoradarów i najważniejsze remonty na drogach

25.04.2016, godz. 00:25
Fotoradary
foto: dreamstime

Choć straż miejska nie może nas już karać za przekroczenie prędkośœci, to nie znaczy, że fotoradary zniknęły z polskich dróg. Wręcz przeciwnie, jest ich całkiem sporo. Pojawiła się też nowośœć - odcinkowy pomiar prędkoœści.

Na polskich drogach stoi ponad 400 radarów. Na naszej mapie znalazły się najważniejsze z nich. Instytucją, która zarządza fotoradarami jest Inspekcja Transportu Samochodowego. Oprócz tradycyjnych fotoradarów spotkamy się także z odcinkowym pomiarem prędkośœci. W jaki sposób mierzona jest szybkoœść za pomocą tych urządzeń?

POWIĘKSZ

 

Najpierw kamera odczytuje numer rejestracyjny samochodu oraz godzinę wjazdu na dany odcinek drogi. Gdy ten odcinek przejedziemy, kolejna kamera notuje godzinę wyjazdu. Na tej podstawie system komputerowy wylicza śœrednią prędkośœć naszego samochodu. Jeœli będzie ona przekraczała dopuszczalny na tej drodze limit, dostaniemy mandat. Odcinki, na których dokonywany jest pomiar prędkośœci, są oznaczone znakami z informacją, na jakiej długoœści się on odbywa.

POWIĘKSZ

 

 

PARTNER AKCJI

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: