SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Akcja naprawcza aut z silnikami EA 189: Volkswagen otrzymał akceptację

Akcja naprawcza aut z silnikami EA 189: Volkswagen otrzymał akceptację

21.10.2015, godz. 09:58
Grupa Volkswagena
Grupa Volkswagena foto: EAST NEWS

Volkswagen przyjął pozytywną decyzję niemieckiego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (KBA) o realizacji przedstawionego planu dotyczącego czasu i sposobu naprawy aut wyposażonych w silniki Diesla typu EA 189. Akcja przywoławcza obejmie około 8,5 miliona samochodów Grupy Volkswagena w Europie, z czego około 150 tysięcy pojazdów w Polsce.

Koncern Volkswagen obejmie akcją przywoławczą w Europie (28 krajów Unii Europejskiej) około 8,5 miliona samochodów. W każdym z krajów spoza Unii zostaną poczynione indywidualne, szczegółowe ustalenia, których silników typu EA 189 rzeczywiście akcja dotyczy.

Sprawdź: Lista silników TDI o kodzie EA 189 EU5 - TABELA OZNACZEŃ

Na polskim rynku akcją zostało objętych około 150 tysięcy pojazdów. Volkswagen w Polsce bezpośrednio poinformuje o akcji swoich klientów. Ponadto każdy klient Volkswagena ma możliwość sprawdzenia na specjalnie uruchomionych stronach internetowych, czy jego samochód podlega akcji (na podstawie numeru nadwozia). Linki do stron poszczególnych marek: Audi, Seat, Skoda, Volkswagen. Dodatkowo Grupa Volkswagena zapewnia, że wszystkie pojazdy, których dotyczy ta sprawa są w pełni bezpieczne i technicznie sprawne.

Akcja rozpocznie się w styczniu 2016 roku i będzie bezpłatna dla klientów. Rozwiązania techniczne mogą polegać zarówno na ingerencji w oprogramowanie, jak i w poszczególne części samochodu. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem rozwiązania dla każdego modelu i dla każdego rocznika objętego akcją. Zaproponowane środki zaradcze zostaną w pierwszej kolejności przedstawione właściwym urzędom. Właściciele pojazdów w kolejnych tygodniach i miesiącach zostaną o nich poinformowani przez Koncern Volkswagen.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: