SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady W ten weekend posypią się mandaty! Trwa policyjna akcja "Znicz 2015"

W ten weekend posypią się mandaty! Trwa policyjna akcja "Znicz 2015"

31.10.2015, godz. 09:42
policja, kontrola drogowa
foto: Super Express

Jak co roku Policja w związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych, prowadzi z akcję "Znicz". Przez cały weekend oraz poniedziałek kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy dbać będzie o porządek w okolicach cmentarzy, a także bezpieczeństwo tych, którzy wybiorą się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Nie będzie żadnej tolerancji dla piratów drogowych na trasach między miastami oraz kierowców jadących na podwójnym gazie!

Największe policyjne zabezpieczenie w skali kraju potrwa 4 dni: od piątku 30 października do poniedziałku 2 listopada. W działaniach związanych z tymi szczególnymi, listopadowymi dniami policjantów wspierać będą w zabezpieczeniach funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, straży miejskich i gminnych oraz Straży Ochrony Kolei.

Sprawdź: Podsumowanie akcji ZNICZ 2014: mniej ofiar i pijanych

Podczas ogólnopolskiej akcji "Znicz 2015" funkcjonariusze przede wszystkim będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Dla kierowców przekraczających szybkość nie będzie taryfy ulgowej. Mundurowi apelują o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę, a pieszym przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Funkcjonariusze będą kierować ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w miastach zmieni się organizacja ruchu – dlatego warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i zamiast jechać pod bramę cmentarną, kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe. O ile jest to możliwe, lepiej korzystać z transportu publicznego.

Tak było podczas akcji "Znicz 2014"

W czasie ubiegłorocznej akcji "Znicz 2014", na polskich drogach doszło do 196 wypadków, w których śmierć poniosło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 910 nietrzeźwych kierujących.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: