SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady W tych miejscach w Warszawie fotoradary na nowo robią zdjęcia kierowcom - LISTA

W tych miejscach w Warszawie fotoradary na nowo robią zdjęcia kierowcom - LISTA

19.04.2017, godz. 02:10
fotoradar
foto: Super Express

Od piątku (14 kwietnia 2017 r.) kierowcy jeżdżący po Warszawie muszą mieć się na baczności i zdejmować nogę z gazu! Tego dnia, czyli tuż przed świętami Wielkiej Nocy, zaczęła działać większość wyłączonych dotąd fotoradarów, które obecnie należą do Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. - Chcemy, aby na drogach było spokojniej - przekonują urzędnicy GITD.

W stolicy uruchomiono większość fotoradarów, które zostały przejęte od straży miejskiej. Miejsca, w których należy mieć się na baczności, to te, przy których pojawiły się już tablice z napisem "Uwaga! Kontrola prędkości!". To m.in. fotoradary przy: Ostrobramskiej i Fieldorfa, Grójeckiej, Sobieskiego i Witosa, Górczewskiej, Trasie Armii Krajowej, na Modlińskiej, na moście Gdańskim, w al. KEN i w al. Niepodległości.

Tymczasowo nie działają jeszcze urządzenia na Wisłostradzie przy Karowej, na Powstańców Śląskich przy Człuchowskiej i na Przyczółkowej. - Te fotoradary były zniszczone i straż miejska musiała je naprawić na własny koszt w ramach podpisanej z nami umowy - mówi Marek Konkolewski (49 l.), dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. GITD odebrało je od straży miejskiej 6 kwietnia. - Teraz rozpoczęły się prace nad dostosowaniem tych urządzeń do systemu - dodaje szef CANARD. Maszyny zaczną więc działać w drugiej kolejności.

Przypominamy, że żółte skrzynki zakryto czarną folią 1 stycznia 2016 roku, gdy straż miejska straciła uprawnienia do kontroli prędkości w stolicy. Dopiero pod koniec ubiegłego roku GITD i strażnicy doszli do porozumienia w sprawie przekazania urządzeń. Ich uruchomienie zapowiadano pierwotnie na marzec. Były jednak problemy z dostawą prądu czy procedurami przejęcia urządzeń.

W tych lokalizacjach uruchomiono na nowo fotoradary:

- przy al. Stanów Zjednoczonych,
- przy ul. Armii Krajowej,
- na Trakcie Brzeskim,
- przy ul. Spacerowej,
- przy skrzyżowaniu Radzymińskiej z Bystrą,
- na moście Gdańskim,
- przy ul. Modlińskiej,
- przy skrzyżowaniu Pułkowa z Wóycickiego,
- przy skrzyżowaniu Radzymińskiej z Bystrą,
- przy skrzyżowaniu Grójeckiej z Dickensa
- przy skrzyżowaniu al. Krakowskiej z 17 Stycznia.
- przy skrzyżowaniu Ostrobramskiej z Fieldorfa,
- przy skrzyżowaniu Sobieskiego z Witosa,
- przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z Batorego,
- przy ul. Puławskiej i al. KEN
- przy ul. Pileckiego,
- przy ul. Rosochata.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: