SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady WARSZAWA: Gdzie można ZATANKOWAĆ NAJTAŃSZE PALIWO w stolicy? NAJLEPSZE CENY benzyny 95

WARSZAWA: Gdzie można ZATANKOWAĆ NAJTAŃSZE PALIWO w stolicy? NAJLEPSZE CENY benzyny 95

25.11.2011, godz. 02:00
Tu zatankujesz najtańsze paliwo w stolicy
foto:

Szalejąca cena benzyny daje się we znaki wszystkim. Jednak to w Warszawie najwięcej płaci się za jazdę samochodem. Dlaczego? W żadnym innym mieście nie ma takich korków! To przez nie nasze auta zużywają znacznie więcej paliwa. Sprawdziliśmy, ile kosztuje codzienne stanie w korkach. Wyniki są druzgocące.

Nie daj się drożyźnie! Nie dość, że w stolicy średnia cena benzyny 95- -oktanowej (5,44 - dane z 15 listopada za www.auto-motor-i-sport.pl) jest najwyższa w całym kraju, to jeszcze warszawiacy tracą mnóstwo pieniędzy z powodu gigantycznych korków. Reporterzy "Super Expressu" sprawdzili, ile kosztuje stanie w zatorach w drodze do pracy. Dane są szokujące!

Ile paliwa spalamy podczas płynnej jazdy miejskiej, a ile stojąc w korku?

- Przyjmuje się, że podczas jazdy miejskiej spalamy średnio 10 litrów na 100 kilometrów, a kiedy stoimy w korkach - około 13 - ujawnia Wojciech Tumasz ze stowarzyszenia integracji stołecznej komunikacji Siskom.

Policzyliśmy na własnym przykładzie. Dziennikarz "Super Expressu" dojeżdża codziennie do pracy z ul. Belgradzkiej na Ursynowie do redakcji przy ul. Jubilerskiej. To 26 kilometrów, na których spala 2,6 litra benzyny.

Jednak na ul. Dolina Służewiecka dziennikarz utyka w korku. Przez 6 kilometrów od ul. Rosoła niemal do mostu Siekierkowskiego w żółwim tempie, z trudem posuwa się do przodu. Wtedy spala niemal 2,8 litra, czyli o 0,2 litra więcej podczas drogi do pracy. To nieco ponad złotówka. Dziennikarz codziennie pokonuje tę trasę w obu kierunkach. Pracuje 20 dni w miesiącu. Przez rok 5-kilometrowy korek kosztuje go... 480 zł!

Jak oszczędzać? Przede wszystkim należy poszukać stacji z tańszym paliwem i tam tankować.

Można też przesiąść się do komunikacji miejskiej. Ale są też sposoby dla tych, którzy nie przepadają za ściskiem w autobusach i tramwajach. Wystarczy w pracy umówić się ze znajomymi i wzajemnie podwozić się do pracy. - Samochodem może jechać 5 osób. Wtedy używamy naszego auta tylko raz w tygodniu - wyjaśnia Wojciech Tumasz.

Najlepsze ceny benzyny 95-oktanowej w stolicy

1. Auchan, ul. Modlińska 5,26
2. Tesco, ul. Radzymińska 5,27
3. Bliska, ul. Markowska 5,29
4. Orlen, przy moście Śląsko-Dąbrowskim 5,34
5. Bliska, przy skrzyżowaniu ul. Koszykowej i Wilczej 5,35

Znasz tanią stację w mieście?

Wyślij jej adres na warszawa@se.com.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: