SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady WARSZAWA: Jakie REMONTY w 2013 roku - LISTA inwestycji

WARSZAWA: Jakie REMONTY w 2013 roku - LISTA inwestycji

04.01.2013, godz. 15:26
Oto lista drogowych obietnic
foto:

Ratusz przedstawił plan tegorocznych inwestycji. Wśród nich znalazła się przebudowa mostu Grota-Roweckiego, remont zjazdów Trasy Łazienkowskiej czy układanie nowych torów przy Dworcu Centralnym. Niestety, na wiele inwestycji nie starczy pieniędzy, bo w kasie miasta brakuje funduszy. Drogowcy skupią się głównie na dokończeniu zaczętych prac, m.in. na południowej obwodnicy Warszawy czy rondzie na ul. Górczewskiej.

- Żadna z dużych miejskich inwestycji nie rozpocznie się w tym roku - mówi "Super Expressowi" Tomasz Kunert (39 l.), rzecznik biura koordynacji inwestycji i remontów. Prawdopodobnie wiosną ruszy przekładana od dwóch lat budowa torów tramwajowych wzdłuż Powstańców Śląskich między ul. Radiową a Górczewską. W tym samym czasie ma rozpocząć się przebudowa mostu Grota-Roweckiego wraz z Trasą AK.

- Jesteśmy wciąż w trakcie procedur przetargowych - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ostatni z większych remontów to wyburzenie i budowa zjazdów z Trasy Łazienkowskiej po stronie Torwaru. Tu jednak wciąż nieznana jest jakakolwiek data.

Dużo pracy będą mieli za to tramwajarze, którzy wiosną mają wymieniać tory na ul. Popiełuszki. Między nimi posadzona będzie trawa. Podczas majówki rozgrzebane będzie również skrzyżowanie dla tramwajów przy Dworcu Centralnym, więc ruch w Alejach Jerozolimskich może być wstrzymany nawet na 10 dni.

W tym czasie nowe torowisko ma być układane też na rondzie Waszyngtona. W tym roku zakończyć się mają uciążliwe remonty ulicy Górczewskiej i Kasprowicza, węzła Salomea-Wolica, wiaduktów na Marsa, drogi ekspresowej S8, trasy S2 oraz ul. Nowolazurowej.

Te inwestycje zapowiadają drogowcy:

- Rozpoczęcie przebudowy mostu Grota-Roweckiego - wiosna 2013

- Rozpoczęcie budowy torowiska na Powstańców Śląskich - wiosna 2013

- Przebudowa torów tramwajowych na ul. Popiełuszki - wiosna 2013

- Remont zjazdów z Trasy Łazienkowskiej - wiosna 2013

- Przebudowa torowiska na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i Chałubińskiego - maj 2013

- Przebudowa rozjazdów torowych na rondzie Waszyngtona - maj 2013

- Budowa kolektora pod ulicą Marymoncką - jesień/zima 2013

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: