SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Szykują się PODWYŻKI OPŁAT za PARKOWANIE w stolicy

Szykują się PODWYŻKI OPŁAT za PARKOWANIE w stolicy

30.01.2013, godz. 16:00
Miasto chce złupić kierowców!
foto:

Granda! - krzyczą jednym głosem stołeczni kierowcy. Stołeczni samorządowcy zaproponowali urzędnikom Ministerstwa Transportu zmianę przepisów o strefach płatnego parkowania. Ci przyklasnęli pomysłowi. A co to oznacza dla warszawiaków? Jeżeli zmiany wejdą w życie, zmotoryzowanych mieszkańców czekają podwyżki opłat za parkowanie.

Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej w Warszawie uderzył w pasażerów. Teraz miasto chce złupić kierowców. Obecnie w stolicy jest 24,5 tysiąca miejsc w strefie płatnego parkowania. Stołeczni kierowcy za godzinę postoju płacą maksymalną kwotę 3 zł. Jeżeli pomysł samorządowców wejdzie w życie, to się wkrótce zmieni i na wiosnę suma ta może wzrosnąć nawet do 4 zł. Jednak o tym, jak wysokie będą stawki, urzędnicy na razie nie chcą mówić.

- Nowelizacja ustawy jeszcze nie została przyjęta - tłumaczy Karolina Gałecka, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Teraz kierowcy płacą stanowczo za mało. Celem strefy płatnego parkowania nie jest zarobek, tylko wdrożenie polityki transportowej w mieście. Fundusze, które z niej wpływają, są w całości inwestowane w budowę i remonty stołecznych dróg - zapewnia rzeczniczka.

Zmotoryzowani mieszkańcy stolicy są jednak innego zdania. - To jakiś obłęd! Urzędnicy zwyczajnie szukają sposobu, by z nas zedrzeć pieniądze - denerwuje się Karolina Bielicka (28 l.) z Pragi-Południe. Ratusz jest jednak nieugięty. - Jesteśmy jak najbardziej za tą ustawą i za podwyższeniem cen za parkowanie, ponieważ mamy bardzo dobrą komunikację miejską, do której chcemy przekonać mieszkańców - ucina krótko Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza.

To jednak nie koniec złych wiadomości. Od pierwszego kwietnia strefa płatnego parkowania powiększy się jeszcze o Muranów, Pragę-Północ oraz część Ochoty, gdzie ustawionych zostanie aż 290 nowych parkomatów. Wygląda więc na to, że kierowcy solidnie zasilą miejską kabzę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: