SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady WARSZAWA: Tunelem Wisłostrady nadal nie pojedziemy

WARSZAWA: Tunelem Wisłostrady nadal nie pojedziemy

03.01.2013, godz. 21:15
Tunelem nadal nie pojedziemy
foto:

Obiecanki cacanki, a kierowcy nadal będą stać w korkach. Otwarcie tunelu Wisłostrady znowu się opóźni, przynajmniej do lutego. Wykonawca wysłał do Zarządu Dróg Miejskich pismo, w którym poinformował, że nie zdąży ze wszystkimi pracami.

Chodzi o uszczelnienie łącznika stacji budowanego pod tunelem Wisłostrady. Prace nad nim miały zakończyć się do 15 grudnia. Niestety, wykonawca nie zdążył z robotami i poprosił ZDM o więcej czasu. Ten zwrócił się do nadzoru budowlanego, który przychylił się do prośby. Oznacza to, że dopiero 31 stycznia będzie wiadomo, czy wszystko zostało wykonane. Teraz trzeba przeprowadzić wszelkie ekspertyzy i przygotować dokumentację do przedstawienia ZDM.

Ile to czasu potrwa? Nie wiadomo. Kierowcy są wściekli. Tunel Wisłostrady został zamknięty w sierpniu, po tym jak woda wdarła się na budowaną stację metra na Powiślu. Spod tunelu ubyło wówczas ok. 6,5 tys. metrów sześciennych wody i ziemi. Trzeba go było zamknąć. Od tamtej pory zmotoryzowani warszawiacy jeżdżą uciążliwymi objazdami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: