SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady WIDEO - Jaki alkomat warto kupić, jak działają osobiste alkomaty z sensorem półprzewodnikowym i elektrochemicznym

WIDEO - Jaki alkomat warto kupić, jak działają osobiste alkomaty z sensorem półprzewodnikowym i elektrochemicznym

10.01.2014, godz. 09:36
alkomat
foto: x-news

Jaki alkomat wybrać? Z czujnikiem półprzewodnikowym, czy z sensorem elektrochemicznym? Na polskim rynku można kupić różne rodzaje i wiele modeli alkomatów, jednak nie wszystkie wskazują dobry wynik podczas kontroli. W niektórych urządzeniach na wysoki wynik może wpłynąć guma do żucia, zjedzony batonik, pasta do zębów czy papieros.

Urządzenia do użytku osobistego badające trzeźwość, zwiększają świadomość w jakim jest się stanie w aktualnym momencie, po spożyciu alkoholu. Wybierając alkomaty warto zwrócić uwagę, czy jest to wystarczająco dobry sprzęt. Miarodajne, markowe produkty nie należą do tanich, ale to właśnie takim powinno się bardziej ufać.

Przeczytaj: Jak oszukać alkomat, czy można to zrobić, jakie są sposoby

Przeznaczone do użytku osobistego alkomaty dzieli się na dwie grupy (biorąc pod uwagę zasadę działania). Sensor wykrywający alkohol w wydychanym powietrzu może być półprzewodnikowy (elektroniczny), lub elektrochemiczny.

WIDEO - Test alkomatów, czyli jak być pewnym o swojej trzeźwości

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: