SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Wiecznie błyszczący lakier? Dobry sposób to wosk syntetyczny

Wiecznie błyszczący lakier? Dobry sposób to wosk syntetyczny

30.04.2014, godz. 11:39
	Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde
foto:

Lakier każdego samochodu narażony jest na niezliczoną ilość czynników, które mogą negatywnie wpływać na jego wygląd. Dlatego też utrzymanie błyszczącej powierzchni karoserii jest bez odpowiednich środków praktycznie niemożliwe.

Niezależnie od pory roku lakier naszego samochodu podlega działaniom czynników zewnętrznych – warunków atmosferycznych, działaniu osób trzecich, czy choćby tak prozaicznej sprawie jak powstającego podczas podróży nieutwardzoną drogą pyłu. To wszystko szkodzi gładkiej i błyszczącej powierzchni naszego pojazdu, a samo spryskanie jej wodą nie dość, że problemu nie rozwiąże, to pozostawić może jeszcze źle wyglądające i bardzo irytujące kierowców białe plamy.

Sprawdź też: AUTO NA BŁYSK - Jak zadbać o auto, jak utrzymać lakier i wnętrze w dobrej kondycji

Dbałość o lakier samochodu to proces, który powinniśmy powtarzać regularnie, dostosowując jego częstotliwość do aktualnego poziomu zabrudzenia karoserii. Oprócz standardowych czynności, do których należy mycie samochodu, warto korzystać także z produktów służących do nabłyszczania lakieru. Pozwolą one usunąć drobniejsze zabrudzenia, nadadzą przyjemny dla oka połysk, nie pozostawiając przy tym żadnych smug.

Jednym z polecanych specyfików jest syntetyczny wosk w płynie, dzięki któremu bez większego wysiłku jesteśmy w stanie nawoskować samochód bez względu na typ lakieru. Jak używać produktów do nabłyszczania powierzchni karoserii? Wystarczy niewielką ilość wosku nanieść na suchy, nawet bardzo rozgrzany lakier samochodu. Później, przy pomocy odpowiedniej szmatki, wypolerować miejsce, które zostało spryskane woskiem, aż do osiągnięcia zadowalającego efektu, który pojawić się powinien już po chwili.

Przeczytaj: MYCIE SILNIKA: Jak i czym należy myć silnik samochodu

Lakier, podobnie jak wiele innych części naszych samochodów, z czasem się zużywa. Jednak im lepiej, regularniej i skuteczniej będziemy dbali o nasz pojazd, najlepiej wykorzystując do tego odpowiednie produkty, tym dłużej będziemy mogli z niego korzystać, zachowując także dobry ogólny stan pojazdu. Wszak zadbany samochód jest więcej wart, a także o wiele przyjemnie jest z niego korzystać każdego dnia.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: