SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Wyczyść tapicerkę i odkurz dywany. Po zimie odśwież wnętrze swojego samochodu

Wyczyść tapicerkę i odkurz dywany. Po zimie odśwież wnętrze swojego samochodu

01.03.2014, godz. 09:53
wnętrze samochodu
foto: materiały prasowe

W okresie zimowym kierowcy z reguły mniej dbają nie tylko o wygląd swojego samochodu, ale także o jego wnętrze. Porządki z reguły odkładane są na wiosnę, jednak niezależnie od pory roku, warto troszczyć się o kondycję kabiny, a zwłaszcza zwracać uwagę na tapicerkę.

Ważne, aby o samochód dbać w miarę regularnie i na bieżąco likwidować wszelkie plamy i zabrudzenia. Wtedy koszt takich działań będzie mniejszy, a efekt zdecydowanie lepszy. Przez całą zimę elementy tapicerskie narażone są na działanie wilgoci, a ta powoduje, że tkaninach gromadzą się bakterie, mikroorganizmy i wiele innych niewidocznych dla oka zagrożeń. Aby wyeliminować wszelkiego rodzaju zarazki i dodatkowo odświeżyć wnętrze samochodu na wiosnę, dobrze jest zadbać o tapicerkę przy wykorzystaniu specjalistycznych środków.

Sprawdź: Jak pielęgnować aluminiowe obręcze, jak poprawić wygląd opon w samochodzie

Najpierw odkurzanie

Do tapicerki samochodu, podobnie jak i innych elementów wnętrza wykonanych z tkaniny, podejść trzeba z odpowiednią dbałością. Czyszczenie należy zacząć od dokładnego odkurzenia, zwłaszcza w miejscach trudniej dostępnych. Można zrobić to również na stacji benzynowej. Obecnie każda sieciowa stacja dysponuje takim urządzeniem i to o znacznie większej sile ssania, niż urządzenia domowe. Po dokładnym odkurzeniu, można przystąpić do prania tapicerki.

Przeczytaj też: Umyj samochód z SOLI i OSADU z nadejściem cieplejszych dni

Pranie tapicerki

Wypranie tapicerki w samochodzie poprawi wygląd w jego wnętrzu, jak i podniesie komfort jazdy wszystkim pasażerom. Pozwoli także na utrzymanie samochodu w dobrym stanie, co będzie z pewnością miało znaczenie, jeśli będziemy chcieli go kiedyś sprzedać. Kierowcy, którzy lubią sami zadbać o wnętrze swojego auta, mają do wyboru szeroką gamę produktów dostępnych na rynku. Pozwolą one dokładnie wyczyścić tapicerkę i pozbyć się zabrudzeń. Można takie środki nabyć w sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi, na stacjach paliw lub w internecie (ceny preparatów od kilku do kilkunastu zł za butelkę). Środek piorący przenika w głąb czyszczonej powierzchni i usuwa brud oraz tłuste i zaschnięte plamy nawet z najgłębszych warstw tkaniny, przywracając czyszczonym powierzchniom ich naturalny kolor. Środki piorące neutralizują nieprzyjemne zapachy i pozostawiają we wnętrzu samochodu przyjemny aromat.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: