SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Zamarznięte szyby: 3 sposoby na SZYBKIE SKROBANIE

Zamarznięte szyby: 3 sposoby na SZYBKIE SKROBANIE

21.01.2014, godz. 02:00
3 sposoby na szybkie skrobanie
W tym tygodniu kierowcy nie unikną skrobania szyb W tym tygodniu kierowcy nie unikną skrobania szyb foto: SHUTTERSTOCK

Na czajnik, na karton, a może na odmrażacz? Ilu Polaków, tyle niezawodnych sposobów na skrobanie zamarzniętych samochodowych szyb. Zbliżają się syberyjskie mrozy, dlatego lepiej znać je wszystkie, jeśli chce się szybko ruszyć z miejsca.

Masz samochód, ale nie masz garażu? Zimową porą ciebie i szyby twojego auta czeka ciężka próba. W najbliższym tygodniu mróz może sięgnąć nawet -20 stopni Celsjusza! - Dopiero w weekend zrobi się nieco cieplej, a i wtedy temperatura będzie jeszcze minusowa - mówi ekspert pogodowy Waldemar Skałba z Cumulusa. Co robić, jeśli nie chcemy męczyć się z małą skrobaczką?

Przeczytaj też: Jak dobrać wycieraczki szyb do swojego auta

Na karton

Najlepiej działać zawczasu. Już za kilka złotych można kupić osłonę antyszronową i to nie tylko na przednią szybę. Trafiają się pokrowce przesłaniające zarazem szybę przednią, boczne i lusterka. Kosztują kilkadziesiąt złotych. Wady? Kuszą złodzieja, może porwać je wiatr. Niektórzy zamiast kupować osłony, robią je z kartonów.

Na odmrażacz

Warto kupić odmrażacz do szyb - to drugi sposób na szybkie skrobanie. Kosztuje od kilku do dwudziestu kilku złotych. Najlepiej wybrać ten w płynie, nie w spreju. Gdy dodamy do tego nawiew puszczony na przednią szybę, powinno zadziałać.

Na czajnik

Czyli metody babcine - mieszanka octu i letniej (nie gorącej!) wody albo denaturatu i wody (uwaga na karoserię!) lub po prostu sama ciepła woda. Wystarczy chlusnąć na zmrożoną szybę i modlić się, żeby nie pękła...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: