SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Kalendarz Pirelli po polsku - ZDJĘCIA

Kalendarz Pirelli po polsku - ZDJĘCIA

18.01.2013, godz. 18:50
kalendarz OLMETU
foto:

Porównywany do słynnego kalendarza Pirelli, kalendarz OLMETU, po raz trzeci łączy delikatność kobiecego ciała z surowością złomu. Poprzednie edycje kalendarza zostały wyróżnione w konkursie kart i kalendarzy VIDICAL, a zdjęcia zdobyły nagrodę w kategorii Fotografia przedmiotu w konkursie VIVA! Photo Award 2010.

Pod hasłem Materia nieZŁOMna kobiece akty są prezentowane na tle części ze starych maszyn górniczych. – Branża górnicza ze względu na swoje tradycje jest nieodłącznym elementem wizerunku Śląska i postanowiliśmy to podkreślić – mówi Karolina Kalaga z OLMETU, największego złomowiska na Śląsku. Zdjęcia po raz pierwszy zostały wykonane w plenerze, co dało bardzo duże i ciekawe możliwości w zakresie ich kompozycji.

Tegoroczny kalendarz jest przedstawieniem kruchości i delikatności tańczącej nagiej kobiety w zderzeniu ze starym, martwym i zużytym złomem. Modelki pozowały m. in. z ogromnymi kołami z szybów górniczych, linami do wyciągania węgla, przenośnikami stalowymi do jego transportu, wagonikami oraz kawałkiem kombajnu do kopania węgla w chodniku.

– Tworząc nowy kalendarz chcieliśmy, żeby była to wersja makro – tłumaczy Veroniq Zafon, fotograf z Bytomia, która robiła zdjęcia do wszystkich edycji kalendarza. – Na złomowisku jest mnóstwo wielkich przedmiotów, związanych z górnictwem. Kalendarz ma nie tylko walory estetyczne, ale kiedyś może posłużyć za dokument, swego rodzaju świadectwo o ewolucji zawodu górnika. Opowiada o rzeczach, które kiedyś były wykorzystywane w kopalniach, a dziś kończą swoje życie na złomowiskach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: