SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Zdjęcie do prawa jazdy teraz według nowego wzoru

Zdjęcie do prawa jazdy teraz według nowego wzoru

11.03.2016, godz. 10:03
prawo jazdy
prawo jazdy foto: materiały prasowe

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami, obowiązują nowe wzory zdjęcia przy ubieganiu się o prawo jazdy w bieżącym roku. Od teraz wymagana jest taka sama fotografia jak do dowodu osobistego.

Według nowych wymogów zdjęcie twarzy musi być wykonane osobie w pozycji frontalnej, na jednolitym jasnym tle i odwzorowywać naturalny kolor skóry. Wymiary fotografii to 35 mm x 45 mm. Zdjęcie musi obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80 procent powierzchni fotografii, pokazującą wyraźnie oczy. Fotografowana osoba nie może mieć nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami. Usta muszą być zamknięte, a twarz nieprzesłonięta włosami.
.

Osoby z wadami wzroku

Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć do wniosku fotografię przedstawiającą ją w okularach z ciemnymi szkłami; w takim przypadku do wniosku załącza się również orzeczenie o niepełnosprawności osoby do 16 roku życia lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby, która ukończyła 16 lat, z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.4)).
.

Nakrycie głowy

Osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania może załączyć do wniosku fotografię przedstawiającą ją w nakryciu głowy, o ile wizerunek twarzy jest w pełni widoczny – w takim przypadku do wniosku załącza się zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Rzeczypospolitej Polskiej.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: