SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto porady Zmieniły się zasady pobierania opłat za przejazd drogami w Niemczech

Zmieniły się zasady pobierania opłat za przejazd drogami w Niemczech

02.10.2015, godz. 09:10
Pobór opłat
Pobór opłat foto: materiały promocyjne

Od 1 października w Niemczech obowiązują nowe zasady pobierania opłat za przejazd tamtejszą siecią dróg i autostrad. Od tej pory, mytem objęte zostały pojazdy, których dopuszczalna masa całkowita z przyczepą to co najmniej 7,5 tony.

Według niemieckiego ministerstwa transportu rozwój systemu pobierania opłat, powiększy się o około 250 tysięcy pojazdów z Niemiec i zagranicy. To kolejna modyfikacja niemieckiego systemu emyta Toll Collect. 1 lipca rozszerzony został zasięg o około 1100 km dróg federalnych. Nowe zapisy mają przynieść około 380 milionów Euro więcej wpływów, które zostaną przekazane na rozwój sieci drogowej. Przez cały 2014 rok dochody z Toll Collect przyniosły 4,5 miliarda Euro.

Kliknij: Miliony wyrzucone w błoto na odcinkowy pomiar prędkości?

1 października zmienione zostały również zasady naliczania opłat za przejazd niemieckimi drogami. Stawki są uzależnione teraz od liczby osi pojazdu oraz kategorii emisji spalin. Od początku 2016 roku wprowadzone miały zostać opłaty za niemieckie autostrady dla pojazdów osobowych. Jednak ze względu na spór z Komisją Europejską zostanie to opóźnione.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: