SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy CUD w PARLAMENCIE! Posłowie będą PŁACIĆ MANDATY drogowe jak każdy obywatel

CUD w PARLAMENCIE! Posłowie będą PŁACIĆ MANDATY drogowe jak każdy obywatel

05.04.2013, godz. 18:44
kontrola drogowa, policja, drogówka, mandat
foto: EAST NEWS

Aż nie chce się w to wierzyć! Najwyraźniej zimowa aura wprowadziła naszych parlamentarzystów w wyjątkowo świąteczny nastrój, bowiem w Sejmie doszło do cudu! Przedstawiciele wszystkich ugrupowań opowiedzieli się za projektem ustawy, który sprawi, że posłowie tak jak zwykli kierowcy będą płacić mandaty drogowe!

Już niebawem nie będzie miejsca na wykręty i mętne tłumaczenia! Do prac w komisjach skierowany został właśnie projekt ustawy, który pozwoli osobie chronionej immunitetem i przyłapanej na wykroczeniu drogowym od razu zapłacić mandat. Były za tym wszystkie kluby!

- Jesteśmy równi na drodze jak inni obywatele. Posłowie jak Kowalski płacą mandaty - mówiła w środę w imieniu wnioskodawców posłanka PO Krystyna Skowrońska (59 l.).

Do tej pory poseł nie mógł go przyjąć. A droga do ukarania wybrańca narodu była długa i wyboista. Biegła m.in. przez ręce komendanta powiatowego policji, komendanta głównego, prokuratora generalnego, marszałka Sejmu, komisji regulaminowej, posłów, a dopiero na samym końcu sprawa trafiała do sądu. Teraz ma się to zmienić.

>>> Wydatki na FOTORADARY w 2013 r. sięgną 40 milionów złotych <<<

Możliwość przyjęcia kary ma dotyczyć posłów, senatorów, prokuratorów, prezesa IPN, rzecznika praw dziecka oraz generalnego inspektora danych osobowych. Natomiast nie zostaną nimi objęci sędziowie, prezes NIK i rzecznik praw obywatelskich. Ich ochrona wpisana jest bowiem do konstytucji.

Projektem zajmują się obecnie dwie sejmowe komisje: regulaminowa i spraw poselskich oraz sprawiedliwości i praw człowieka. Kiedy więc nowe prawo wejdzie w życie? - Zależy nam, aby było to jak najszybciej. I choć wpływ na to będzie mieć tempo prac w komisjach, to wydaje mi się, że do głosowania nad zmianami mogłoby dojść jeszcze przed wakacjami - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Jerzy Budnik (62 l.) z PO.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: