SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy Dostała 34 PUNKTY w kilka MINUT. Kto jej DAŁ PRAWO JAZDY?

Dostała 34 PUNKTY w kilka MINUT. Kto jej DAŁ PRAWO JAZDY?

09.11.2012, godz. 11:39
Policyjna kontrola
foto: Super Express

To prawdziwy rekord! Niechlubne osiągnięcie należy do 21-latki ze Środy Śląskiej. Kobieta wykazała się nie małą brawurą uciekając przed policją, bo prawo jazdy odebrała zaledwie miesiąc temu.

Policjanci rutynowo kontrolujący drogę zauważyli zbliżający się z dużą prędkością samochód. Pomiar potwierdził przypuszczenia - auto sunęło 102 km/h - ponad dwukrotnie szybciej niż dozwolona w tym miejscu prędkość.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu, ale auto pognało dalej. Policjanci ruszyli w pościg. Zaledwie kilka kilometrów dalej ścigany samochód uderzył w barierkę. Wtedy okazało się, że za kierownicą siedzi młoda kobieta.
21- latka postanowiła jednak tak łatwo się nie poddać - wysiadła z auta i natychmiast zacząła uciekać do lasu. Nie miała jednak szans, policjanci szybko ją zatrzymali.

Kontrola pokazała, że kobieta miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych kobiety wyszło też na jaw, że prawo jazdy ma zaledwie od miesiąca.
Teraz ma już na koncie 34 punkty karne: za przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się do kontroli policji, spowodowanie kolizji i kierowanie pod wpływem alkoholu. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: