SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy DROŻEJ za prawo jazdy! Ile w 2013 r. ZAPŁACISZ ZA EGZAMIN

DROŻEJ za prawo jazdy! Ile w 2013 r. ZAPŁACISZ ZA EGZAMIN

18.12.2012, godz. 10:45
Egzamin na prawo jazdy
foto: Super Eros

Mamy złą wiadomość dla przyszłych kierowców. Od 19 stycznia zdrożeje opłata za egzamin na prawo jazdy. Decyzję o podwyżce podjął już minister transportu Sławomir Nowak. Ile trzeba będzie zapłacić?

Teoretyczny egzamin na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy B to obecnie koszt 22 zła, praktyczny kosztuje 112 zł. Po podwyżce za obie części testu trzeba będzie zapłacić w sumie o 43 złote drożej. Wzrost ceny odczują też chętni do jazdy innymi pojazdami. Koszt egzaminu na kategorię A zwiększy się ze 162 zł do 210 zł, za kategorię D trzeba będzie zapłacić 230 zł zamiast 182 zł.

>>> NOWE EGZAMINY na kierowców. Kolejki po prawo jazdy w WORD-ach <<<

Jak ministerstwo tłumaczy podwyżkę? Wzrostem kosztów Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego. - Na 30% wzrost stawek opłat ma przede wszystkim wpływ realny wzrost kosztów, w tym przede wszystkim kosztów paliwa od 2006 r., a także fakt, że poprzednio stawki były ustalone w oparciu o dane demograficzne pozwalające na określenie, że w latach następnych do egzaminu na prawo jazdy przystąpią osoby, które urodziły się w końcówce wyżu demograficznego - czytamy w oświadczeniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: