SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy Nowe TESTY na PRAWO JAZDY: Egzaminy teoretyczne zdaje tylko 8 PROCENT kursantów!

Nowe TESTY na PRAWO JAZDY: Egzaminy teoretyczne zdaje tylko 8 PROCENT kursantów!

01.02.2013, godz. 02:00
Pogrom na egzaminach
Kursanci mają przed sobą wyjątkowo trudne zadanie foto:

Łzy, narzekania i wściekłość kursantów. Tak od kilku dni kończą się egzaminy teoretyczne w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. Nowe testy na prawo jazdy są wyjątkowo trudne! Przejść przez teorię udaje się teraz jedynie 8 procentom podchodzących do egzaminu! To jest koszmar - skarżą się przyszli kierowcy.

Od 24 stycznia w WORD-ach zdaje się egzamin teoretyczny na prawo jazdy na nowych zasadach. Od zeszłego czwartku do testu podeszły już 774 osoby, ale zdać pomyślnie udało się jedynie... 66! Dla porównania w grudniu pozytywny wynik na części teoretycznej uzyskało aż 78 procent. Nieco lepiej wyglądają wyniki egzaminów praktycznych - zdały 542 osoby, podchodziło 1802, czyli około 31 procent. Jaki jest powód tak fatalnych wyników z części teoretycznej? Teraz zamiast 18 pytań są 32, a egzaminowany ma tylko 20 sekund na przeczytanie pytania i 15 na odpowiedź. Mało tego, w bazie jest teraz 1000 pytań jednokrotnego wyboru.

- Głównym powodem niezdawania egzaminów jest fakt, że wcześniej kursanci uczyli się pytań na pamięć. Teraz to nie przejdzie. Trzeba się uczyć przepisów i je zrozumieć, aby zdać nowy egzamin - mówi "Super Expressowi" Andrzej Szklarski, dyrektor WORD Warszawa.

Rady radami, ale rzeczywistość jest taka, że nowe testy okazały się trudne nawet dla... szefa WORD-u w Zielonej Górze. Poległ on na części teoretycznej, a chyba z racji pełnionej funkcji przepisy zna... Pozostaje nam trzymać kciuki za kursantów i życzyć powodzenia.

Jak uczyć się do egzaminu teoretycznego

1. Przestań uczyć się na pamięć z płytek. Na nowym egzaminie ważna jest wiedza ogólna.

2. Nie klikaj dwukrotnie przycisku na myszce, bo tym samym przechodzimy do następnego pytania i nie możemy już wrócić. Wystarczy tylko jedno kliknięcie.

3. Przeczytaj dokładnie pytanie. Masz na to 20 sekund, po czym rozpocznie się film. Po filmie masz jeszcze 15 sekund na odpowiedź.

4. Wymagaj od swojej szkoły lub instruktora odbycia pełnych 30 godzin praktyk, bo często się zdarza, że nie są egzekwowane.

5. Przed rozpoczęciem nauki wybierz dobrą szkołę, a nie najtańszą.

6. Przed egzaminem zadbaj o dobrą formę psychiczną. Wyśpij się, najedz i spokojnie podejdź do egzaminu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: