SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy Obowiązkowy alkomat w każdym aucie to totalna bzdura

Obowiązkowy alkomat w każdym aucie to totalna bzdura

16.01.2014, godz. 15:36
obowiązkowe alkomaty w samochodach
foto: x-news

Wydarzenia na polskich drogach związane z pijanymi kierowcami sprawiły, że rząd zamierza w jak najszybszym czasie uporać się z problemem jazdy na "podwójnym gazie". Poza surowszymi karami dla pijaków za kierownicą, przepisy miałyby się zaostrzyć obowiązkowymi alkomatami w autach. Co na to eksperci i sami kierowcy? Wszyscy jednogłośnie uważają, że pomysł ten jest bzdurą!

Premier Donald Tusk zapowiedział obowiązkowe alkomaty w każdym samochodzie, a stanowiące o tym przepisy miałyby wejść w życie już w 2015 roku. Pomysł ten wydaje się być niedorzeczny i jest jednym z najczęściej komentowanych tematów ostatnich tygodni. Z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1 wynika, że 61% Polaków nie chce wprowadzenia obowiązku posiadania alkomatu. - "To nierealne", "kompletna bzdura" "jak ktoś chce wypić, to wypije" - tak kierowcy odpowiadają na pytanie o alkomaty.

Sprawdź: Jaki alkomat warto kupić, jak działają osobiste alkomaty - WIDEO

Obowiązku montowania alkomatów w pojazdach nie wyobraża sobie również Wojciech Pasieczny, były policjant i ekspert ds. bezpieczeństwa drogowego. Zwraca on uwagę, że groźne wypadki nie są powodowane przez kierowców, którzy mają niski poziom alkoholu we krwi, tylko przez tych, którzy wypili dużo. Ponadto tanie alkomaty nie dają miarodajnych wyników. - To nie są alkomaty, a probierze trzeźwości - mówi Pasieczny.

Co myślą kierowcy o obowiązkowych alkomatach

Ekspert o obowiązkowych alkomatach: Totalna bzdura

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: