SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy Piraci drogowi z SEJMU BEZKARNI, bo chroni ich IMMUNITET! LISTA polityków, którzy złamali przepisy w styczniu 2013

Piraci drogowi z SEJMU BEZKARNI, bo chroni ich IMMUNITET! LISTA polityków, którzy złamali przepisy w styczniu 2013

08.02.2013, godz. 02:55
radar, policja, kontrola drogowa, drogówka
foto:

Kiedy to się wreszcie skończy! Tylko w styczniu 14 parlamentarzystów złamało przepisy drogowe. Nie dostali jednak mandatu, bo chroni ich poselski immunitet. Rekordzistą jest poseł Wojciech Penkalski (39 l.) z Ruchu Palikota, który na łamaniu przepisów drogowych został przyłapany aż cztery razy. A na tej liście hańby znalazł się Stanisław Żmijan (57 l.) z PO, który chce, by Polacy płacili za korzystanie z dróg krajowych.

Poniżej prezentujemy tegoroczną listę piratów drogowych z Wiejskiej. Jak wyliczył RMF FM aż 14 parlamentarzystów łamało w styczniu 2013 roku przepisy drogowe. W sumie dostali 20 mandatów. Ale nie zapłacili za nie, bo chroni ich immunitet.

Ich zdjęcia z fotoradarów trafiły do prokuratora generalnego, który przekazał je do Sejmu. Na tej liście znajduje się m.in. Janusz Palikot (49 l.), który ostatnio kreuje się na eksperta, jeśli chodzi o poprawne zachowanie. Zaś niechlubnym rekordzistą jest poseł Wojciech Penkalski (39 l.) z Ruchu Palikota.

Na łamaniu przepisów drogowych trzy razy złapał go fotoradar, a raz został zatrzymany przez patrol drogówki.

- Nie wiedziałem o tych mandatach. Nie ukrywam się za immunitetem. Uważam, że nie powinien chronić ani posłów, ani żadne inne osoby. Nie ma świętych krów na drodze - mówi nam Penkalski. Tylko kiedy wreszcie posłowie przestaną mówić o likwidacji immunitetu, a przyjmą odpowiednie przepisy?

Dwukrotnie fotoradary nakryły na łamaniu przepisów posłów Pawła Suskiego (49 l.) i Stanisława Żmijana (57 l.) z PO. Przypomnijmy, że ten ostatni polityk zaproponował niedawno, by Polacy płacili za jazdę samochodem po drogach krajowych! Co za obłudnik!

W styczniu 2013 przepisy drogowe złamali:

Janusz Dzięcioł z PO

Paweł Suski z PO

Grzegorz Sztolzman z PO

Jacek Żalek z PO

Stanisław Żmijan z PO

Krzysztof Lipiec z PiS

Maria Zuba z PiS

Wojciech Zubowski z PiS

Maciej Banaszak z RP

Janusz Palikot z RP

Wojciech Penkalski z RP

Tomasz Makowski z RP

Zbigniew Matuszczak z SLD

Mirosław Pawlak z PSL

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: