SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy POGROM zdających nowy egzamin na prawo jazdy!

POGROM zdających nowy egzamin na prawo jazdy!

22.01.2013, godz. 11:35
Prawo jazdy, nauka jazdy, egzamin na prawo jazdy
foto:

Tak słabych wyników zdawalności części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy nikt się nie spodziewał. Po pierwszym dniu od wprowadzenia w życie nowych zasad egzaminowania, liczba zaliczających testy jest marna!

Z dniem 19 stycznia w Polsce zaczęły obowiązywać nowe zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. Najbardziej zmieniła się część teoretyczna - pytań jest więcej, ale odpowiedzi są tylko jednokrotnego wyboru (wcześniej odpowiedzi mogły mieć parę wariantów). Teraz zamiast wylosowanych 18 pytań z puli 500, trzeba odpowiedzieć na 32 pytania ze zwiększonej liczby 3 tysięcy.

Po pierwszym dniu od wprowadzenia zmian, liczba osób pozytywnie zaliczających testy drastycznie spadła. Według wstępnych szacunków zdawalność to około 15 proc. Dla porównania liczba pozytywnie zaliczających testy jeszcze na starych zasadach wynosiła aż 80 proc. Egzaminatorzy z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego twierdzą, że tak dużej liczby pytań nie da się nauczyć na pamięć (często tak właśnie robili kursanci). Teraz po prostu trzeba znać przepisy ruchu drogowego i zwyczajnie je rozumieć.

>>> Prawo jazdy: Od 19.01.2013 NOWE PRZEPISY dla przyszłych kierowców <<<

Głównym celem wprowadzenia nowych rozwiązań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez podniesienie kwalifikacji kierowców oraz położenie nacisku na poprawę jakości szkolenia kandydatów na kierowców, a także dostosowanie polskich przepisów do dyrektywy 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw jazdy.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: