SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy Policjanci będą badani alkomatem przed rozpoczęciem służby?

Policjanci będą badani alkomatem przed rozpoczęciem służby?

16.01.2014, godz. 10:03
trzeźwość, alkomat, kontrola
foto:

Policjanci wymagający trzeźwości od kierowców, najpierw będą zaczynać od siebie przed wejściem do służbowego radiowozu. Taki nawyk badania alkomatem, sugeruje wprowadzić wobec funkcjonariuszy komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Wydarzenia z ostatnich tygodni i nagłośnianie kolejnych spraw z pijanymi "za kółkiem", uświadamiają Polaków, jak dużym problem jest wsiadanie na fotel kierowcy po spożyciu alkoholu. Po serii tragedii na drogach, w firmach pracodawcy częściej stosują kontrole trzeźwości wobec swoich podwładnych. Dzięki takiej możliwości prawnej, podobnie ma być od teraz też na policyjnych komendach.

Przeczytaj: Obowiązkowy alkomat w każdym aucie to totalna bzdura

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że nadinspektor Marek Działoszyński zasugerował komendantom wojewódzkim, by badali trzeźwość funkcjonariuszy szykujących się do jazdy służbowym radiowozem. Jeżeli przełożony zdecyduje o wykonaniu takiego badania, w praktyce policjant będzie musiał dmuchnąć w alkomat.

– Skoro wymagamy od innych i są kontrole m.in. wśród tramwajarzy czy taksówkarzy, to musimy wymagać także od siebie – powiedział rzecznik komendanta głównego insp. Mariusz Sokołowski.

Jak pisze "Wyborcza", takie działania popiera m.in. Andrzej Szary, szef NSZZ Policjantów w Wielkopolsce – Trzeźwi policjanci nie powinni mieć nic do ukrycia.

Źródło: Artur Szyk
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: