SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy Prawo jazdy: Spada ilość chętnych na zrobienie kursu

Prawo jazdy: Spada ilość chętnych na zrobienie kursu

05.08.2013, godz. 16:00
punkty karne, mandat karny, prawo jazdy
foto: SE.pl

Przepisy, które weszły w życie 19 stycznia 2013 roku, przyniosły nowe pytania na egzaminie na prawo jazdy. To właśnie przez nie coraz więcej osób rezygnuje ze zdobycia "prawka", obawiając się poziomu trudności testu. Trudno się dziwić, skoro niektóre zagadnienia są absurdalne i przyprawiają o ból głowy nawet doświadczonych kierowców.

W województwie śląskim WORD-y i szkoły nauki jazdy odnotowały znaczący spadek chętnych na zdobycie prawa jazdy. Ilość kursantów spadła o 50-60 proc, przez co niektóre ośrodki musiały zredukować ilość etatów - instruktorzy zostali zwolnieni, a części egzaminatorów została wysłana na urlopy.

>>> Chcesz zredukować punkty karne? Oddaj krew <<<

Kłopoty z kursantami zaczęły się już lutym - winę za to ponosi niż demograficzny, kryzys gospodarczy oraz trudny i absurdalny egzamin końcowy. Duże problemy sprawiają pytania typu "Jaka jest o długość drążka do skrzyni biegów?", czy "Co należy zrobić, kiedy podczas prowadzenia aut zaczyna nas boleć brzuch?".

"- Najdłużej na egzamin czeka się 16-17 dni, a bywało, że okres oczekiwania sięgał nawet trzech miesięcy" - stwierdził dyrektor katowickiego WORD-u, Roman Bańczyk.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: