SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy Sprawdzisz liczbę punktów karnych w internecie

Sprawdzisz liczbę punktów karnych w internecie

29.11.2013, godz. 12:36
kontrola drogowa, drogówka, radiowóz
foto:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje stworzenie internetowej bazy, w której będzie można sprawdzić przebieg auta, termin zakończenie polisy OC czy aktualną liczbę punktów karnych. Wszystko będzie możliwe dzięki specjalnym aplikacjom współpracującym z Centralnym Systemem Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Pierwsze internetowe aplikacje mają być dostępne już w przyszłym roku, jednak katalogi będą stale wzbogacane o nowe informacje. Dzięki temu kierowca w każdej chwili, bez wychodzenia z domu, będzie mógł w specjalnej wyszukiwarce sprawdzić termin ważności badania technicznego pojazdu, datę ubezpieczenia OC czy liczbę swoich punktów karnych. W Polsce oficjalnie zarejestrowanych jest 17 milionów kierowców, z czego co roku ponad milion z nich płaci mandaty i zbiera punkty karne.

Przeczytaj: Rewolucja w fotoradarach! Nie będzie punktów karnych

MSW zamierza wprowadzić jeszcze usługę o nazwie - bezpieczny autokar. Ma ona dać możliwość sprawdzenia dowolnego autokaru poprzez wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu do specjalnie stworzonej wyszukiwarki, po czym natychmiast otrzymamy informacje o jego stanie technicznym i dopuszczeniu do ruchu.

Zanim będziemy mogli korzystać z odpowiednich aplikacji, potrzebna jest jeszcze nowelizacja przepisów, jednakże MSW zapewnia, że odpowiednie projekty ustaw są już przygotowane.

autor: Kamil Borowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: