SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy STRACISZ prawo jazdy za PRĘDKOŚĆ. Nowy POMYSŁ RZĄDU na walkę z piratami drogowymi

STRACISZ prawo jazdy za PRĘDKOŚĆ. Nowy POMYSŁ RZĄDU na walkę z piratami drogowymi

11.01.2013, godz. 02:45
Prawo jazdy, dokument prawa jazdy
foto:

Władza, która sama nie płaci mandatów i wielokrotnie jest przyłapywana na łamaniu przepisów drogowych, przygotowała kolejny bat na kierowców. Polacy, którzy dwukrotnie przekroczą dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, mają tracić prawo jazdy.

Projekt poprawy bezpieczeństwa na drogach, który zaprezentował minister transportu Sławomir Nowak (39 l.), zakłada m.in. odbieranie prawa jazdy za podwójne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, 160 kolejnych fotoradarów, nowe radiowozy z wideorejestratorami oraz większą liczbę policjantów.

- Dla poprawy bezpieczeństwa na drogach najważniejszą sprawą jest obecnie ograniczenie prędkości. Ze statystyk wynika, że nadmierna prędkość jest przyczyną największej liczby wypadków śmiertelnych na polskich drogach - mówił minister Nowak na specjalnej konferencji.

>>> Trudniej o PRAWO JAZDY. Nowe zasady egzaminowania od 19 stycznia 2013 <<<

- Podstawowa rzecz to walka z zabijaniem na drogach. Dalej będziemy budowali drogi i rozwijali system automatycznego nadzoru nad drogami. Każdy z postawionych fotoradarów ma swoją smutną historię, w tych miejscach ginęli ludzie. Za dużo Polaków ginie na drogach - argumentował szef resortu transportu.

Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego trafił obecnie do konsultacji społecznych. Uwagi do niego można składać m.in. przez Internet na stronie ocenprogrambrd.pl.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: