SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy Szturm na SZKOŁY NAUKI JAZDY niewypałem! ZMIANY w kodeksie drogowym ZNOWU ODWOŁANE

Szturm na SZKOŁY NAUKI JAZDY niewypałem! ZMIANY w kodeksie drogowym ZNOWU ODWOŁANE

19.11.2012, godz. 15:11
Szturm na szkoły nauki jazdy
foto: Super Express

Dobra wiadomość dla szturmujących szkoły nauki jazdy. Zapowiadane na styczeń zmiany w kodeksie po raz kolejny okazały się niewypałem. Dlaczego nie będzie rewolucji w przepisach dotyczących nowych kierowców?

O kolejnej nieudanej próbie wprowadzenia zmian pisze moto.onet.pl. Pierwotnie nowe zasady miały obowiązywać już od lutego 2012 roku. Ministerstwo transportu wycofało się jednak z zapowiedzi, Z powodu braku systemu informatycznego oraz ze względu na "niepokój społeczny".

Kolejny termin wyznaczono na 19 stycznia 2013 roku. I od razu zaczął się szturm na ośrodki szkolenia kierowców  Przyszli samodzielni użytkownicy dróg chcieli zdążyć przed zmianami, bo to ich najbardziej dotykają nowe zasady w kodeksie. Kolejki w ośrodkach egzaminacyjnych były coraz dłuższe - na egzamin zapisywało się nawet 500 osób dziennie.

Teraz okazuje się, że pośpiech był niepotrzebny. Zmian na razie nie będzie. Powód znowu jest ten sam. Urzędnicy nie zdążyli przygotować odpowiedniego systemu informatycznego, który poradziłby sobie z wprowadzonymi zmianami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: