SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy WARSZAWA: Strażnicy miejscy ŁUPIĄ kierowców na potęgę! Nowe FOTORADARY w tydzień zrobiły 4332 zdjęcia!

WARSZAWA: Strażnicy miejscy ŁUPIĄ kierowców na potęgę! Nowe FOTORADARY w tydzień zrobiły 4332 zdjęcia!

28.11.2012, godz. 02:00
Strażnicy łupią kierowców na potęgę
foto:

Strażnicy doskonale wiedzą, jak nabić miejską kabzę pieniędzmi. Od tygodnia w stolicy działa siedem nowoczesnych masztów fotoradarowych. I co się okazuje? W ciągu 7 dni urządzenia zrobiły aż 4332 zdjęcia kierowcom, a suma z mandatów przekracza już ponad milion złotych.

Funkcjonariusze zamiast ścigać chuliganów, przeganiać żuli czy wandalów, wolą przeznaczyć swój czas na walkę z kierowcami. Powód? Ściganie źle zaparkowanych aut, zakładanie blokad czy zatrzymywanie kierowców na wjazdach na most Śląsko-Dąbrowski to bardzo dochodowe dla miejskiego budżetu zajęcie. Szczególnie że można wyciągnąć olbrzymie pieniądze z mandatów od zmotoryzowanych warszawiaków. A jak zarobić jeszcze więcej? Odpowiedź jest prosta! Ustawić nowe fotoradary.

Od 20 listopada w stolicy zaczęło działać siedem nowoczesnych maszyn. - Maszty robią zdjęcia z przodu i z tyłu. Urządzenia są na tyle precyzyjne, że bez problemu możemy zidentyfikować kierowcę i zobaczyć, czy np. rozmawia przez telefon - wyjaśnia Monika Niżniak, rzeczniczka stołecznej straży miejskiej. - Na fotografiach można zobaczyć nawet, co leży na tylnym siedzeniu auta - dodaje Niżniak.

Przez tydzień swojego działania nowe fotoradary zrobiły 4332 zdjęcia kierowcom. A ile zarobiło na nich miasto? Strażnicy nie chcieli podać konkretnej kwoty. "Super Express" policzył jednak, że jeśli każdy mandat wyniósłby 300 zł, dałoby to prawie 1,3 mln zł! A miejscy szeryfowie zaznaczają, że to dopiero początek ich kontroli. - Fotoradarów będzie sukcesywnie przybywać. Część masztów mamy zamiar wykorzystać podczas tzw. kontroli kaskadowych. Chodzi o karanie kierowców, którzy zwalniają przed fotoradarem, a kiedy tylko go miną, znów łamią przepisy - tłumaczy Zbigniew Kąkol, zastępca naczelnika Oddziału Ogólnomiejskiego Straży Miejskiej. Kierowcom zostaje, więc tylko płacić i płakać.

Tu możesz dostać mandat:

- ul. Puławska przy Kuropatwy

- ul. Wybrzeże Kościuszkowskie w rejonie ul. Karowej

- ul. Radzymińska przy skrzyżowaniu z ul. Bystrą

- ul. Modlińska 250

- ul. Powstańców Śląskich 26

- al. Krakowska w pobliżu ul. 17 Stycznia

- ul. Górczewska na wysokości ul. Budy 33

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: