SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto kodeks drogowy WIDEO - Policja broni swoich radarów Iskra

WIDEO - Policja broni swoich radarów Iskra

19.09.2013, godz. 19:15
radar Iskra 1
foto: EAST NEWS

Ponad 400 radarowych mierników prędkości ISKRA jest na wyposażeniu Polskiej Policji. Są one wykorzystywane przez funkcjonariuszy na co dzień. Według Komenday Głównej Policji przeprowadzone na nowo testy pokazały, że dokonując pomiaru zgodnie z instrukcją, urządzenia rzetelnie pokazują prędkość.

Polska Policja postanowiła udowodnić, że działanie mierników prędkości Iskra jest prawidłowe, dlatego wystosowała taki oto komunikat, z prezentacyjnym materiałem wideo:

"Zakupione mierniki są nowoczesnym sprzętem, posiadającym bardzo dobre parametry pracy, z których głównymi są: niewielkie wymiary oraz masa, czas pomiaru (0,17 s), zakres pomiaru od 10 do 240 km/h, gotowość do pomiaru w niecałe 3 sekundy, możliwość dokonywania pomiaru z jadącego pojazdu, co oznacza że można korzystać z niego także w czasie pościgu. Pomiaru można dokonać przez szybę samochodu, wybrać do kontroli pojazd najszybciej jadący w grupie, a co ważne - niepotrzebne jest urządzeniom dodatkowe źródło zasilania, co daje możliwość namierzania pojazdu np. z wiaduktu czy innego miejsca, dostępnego jedynie dla patroli pieszych. Atutem radaru jest także to, że dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań, jest trudny do wykrycia przez antyradary" - czytamy na stronie policja.pl.

>>> Policyjne "suszarki" mierzą prędkość "na oko"! <<<

"Radary te, jako urządzenia pomiarowe, posiadają decyzje zatwierdzenia typu, wydane przez Prezesa Głównego Urzędu Miar.  Główny Urząd Miar jako jedyna instytucja w Polsce bada wszystkie pomiarowe, w tym także radary, które mają być użytkowane na terytorim Polski oraz wystawia dokumenty dopuszczające do tego. Ponadto wszystkie, otrzymane przez Policję pisma, potwierdzają możliwość korzystania z tego typu urządzeń w naszym kraju. Potwierdzają także, że spełniają one wszelkie wymagania zawarte w polskim prawie."

W związku z nieuzasadnionymi zastrzeżeniami, dotyczącymi rzetelności pomiaru radarem ISKRA, Komendant Główny Policji zlecił przeprowadzenie testów sprawdzających te urządzenia.

Wyniki przeprowadzonego testu obrazują udostępnione przez Policję filmy

Część 1

Część 2

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: