SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto testy Chevrolet Aveo hatchback 1.4 - TEST, opinie, zdjęcia - DZIENNIK DZIEŃ 5: Bezpieczeństwo, cena i gwarancja

Chevrolet Aveo hatchback 1.4 - TEST, opinie, zdjęcia - DZIENNIK DZIEŃ 5: Bezpieczeństwo, cena i gwarancja

21.06.2013, godz. 01:30
Chevrolet Aveo 5d 2013
foto:

Trzecia generacja Aveo to bezpieczny samochód. Hatchback może pochwalić się dobrym wynikiem pięciu gwiazdek w przeprowadzonych testach zderzeniowych organizacji Euro NCAP. Standardowo na wyposażeniu jest już 6 poduszek powietrznych i kilka systemów wspomagających jazdę. Do tego kolejną mocną stroną niewielkiego Chevroleta jest jego cena zakupu, wypadająca bardzo korzystnie w stosunku do konkurencji. PIĄTY ODCINEK dziennika SuperAuto24.pl, to opis zabezpieczeń auta oraz zaprezentowanie cennika Aveo z roku modelowego 2013. W OSTATNIEJ SZÓSTEJ CZĘŚCI dziennika zaprezentujemy podsumowanie testu.

Chevrolet Aveo 5d - BEZPIECZEŃSTWO

Wysoki standard wyposażenia jest oferowany już w podstawowej odmianie. Auto z fabryki wyjeżdża z zestawem 6 poduszek powietrznych. W ich skład wchodzą airbagi dla kierowcy i pasażera, kurtyny boczne rozciągające się wzdłuż podsufitki obu przedziałów dla ochrony głów oraz dodatkowe poduszki boczne montowane w fotelach. Taki pakiet zapewnia zabezpieczenie podróżującym ze wszystkich stron. Konstrukcja nadwozia wykonana natomiast została ze stali wytrzymałej na rozciąganie, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo.

>>> Chevrolet Aveo hatchback 1.4 - TEST - DZIENNIK DZIEŃ 1: Stylistyka i wymiary wersji 5d <<<

Wszystkie pasy są trzypunktowe, a przednie zostały dodatkowo wyposażone w napinacze i regulację wysokości. Przednie siedziska posiadają czujniki obecności osób. Umiejscowiona w panelu środkowym kontrolka przypomina pasażerowi obok o zapięciu pasa (brak skutkuje uciążliwym dla uszu sygnałem brzęczka). Tylna kanapa podstawowo ma trzy zagłówki. Na dwóch skrajnych miejscach tylnej kanapy standardowo znajdują się uchwyty ISOFIX do montowania fotelików dziecięcych.

>>> Chevrolet Aveo hatchback 1.4 - TEST - DZIENNIK DZIEŃ 2: Układ napędowy i spalanie <<<

Ukłon w stronę General Motors należy się za bogate wyposażenie standardowe auta. W Chevrolecie Aveo znajduje się cała gama systemów wspomagających hamowanie i kontrolę nad pojazdem. Jest układ stabilizacji toru jazdy (ESC), system kontroli trakcji (TCS), wspomaganie nagłego hamowania (BAS), czy czterokanałowy system zapobiegający blokowaniu kół (ABS) z asystentem hamowania, który obejmuje również niezwykle przydatne wspomaganie (HSA) podczas ruszania autem pod górkę.

ZABEZPIECZENIA i CZUJNIKI

Każde Aveo posiada immobiliser, czyli elektroniczną blokadę rozruchu. Jest także blokada zamków tylnych drzwi przed otwarciem od wewnątrz przez dzieci. Centralny zamek sterowany zdalnie z kluczyka pilota także jest podstawą. Czujniki parkowania, które pomogą wcisnąć się autem w węższe miejsca, są montowane w najbogatszym wariancie wyposażeniowym LTZ.

Chevrolet Aveo 5d - OŚWIETLENIE

Przednie reflektory z manualną regulacją z kabiny, świecą tak samo dobrze jak wyglądają. Chevrolet w ciemnościach elegancko się spisuje - zarówno światła mijania jak i drogowe należycie oświetlają drogę. Fabryczna funkcja "Follow-me-home" przydaje się po zmroku (światła działają jeszcze przez krótki czas i przykładowo oświetlają drogę powrotną do drzwi domu). Opcja z ksenonami i spryskiwaczami wysokociśnieniowymi nie występuje w ogóle.

>>> Chevrolet Aveo hatchback 1.4 - TEST - DZIENNIK DZIEŃ 3: Układ jezdny i hamulce <<<

Lampy przeciwmgłowe w zderzaku przednim znajdziemy tylko w najdroższej wersji LTZ. Klosze tylnych świateł utrzymane w stylu przednich reflektorów, po pierwsze są ładne, a po drugie wyraźnie świecą. Trzecie światło STOP za tylną szybą jest montowane seryjnie.

GWARANCJA

Każdy Chevrolet objęty jest 2-letnią gwarancją bez limitu kilometrów. 3-letnia gwarancja obejmuje już natomiast ograniczenie przebiegu do 100 000 km. Perforacja korozyjna nadwozia obejmuje 6 lat gwarancji. Istnieje również możliwość skorzystania z usługi Chevrolet Euro Service na okres 36 miesięcy, poczynając od daty rejestracji - usługa zawiera w tym: bezpłatną całodobową pomoc drogową, darmowe holowanie do najbliższego autoryzowanego serwisu oraz, w niektórych przypadkach, zapewnienie transportu zastępczego.

>>> Chevrolet Aveo hatchback 1.4 - TEST - DZIENNIK DZIEŃ 4: Wnętrze, bagażnik i wyposażenie <<<

film z CRASH TESTu Euro NCAP

Dzięki zastosowanym system i nowatorskim rozwiązaniom, Chevrolet Aveo oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. W przeprowadzonych testach zderzeniowych niezależnej organizacji Euro NCAP, samochód otrzymał maksymalną oceną 5 gwiazdek. Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów oceniono na 95 proc. punktów, ochrona dzieci otrzymała 87 proc. punktów, a bezpieczeństwo pieszych uderzonych przez auto to 54 proc. punktów.

Chevrolet Aveo 5d - CENA w POLSCE

Auto w polskich salonach dostępne jest w czterech wersjach wyposażenia. Najtańszy Chevrolet Aveo hatchback w odmianie podstawowej LS z silnikiem 1.2 70 KM, kosztuje 36 990 zł. Najtańszy model z wysokoprężną jednostką 1.3 D 75 KM startujący od wersji LS, został wyceniony na kwotę 46 990 zł.

Opisywany i testowany przez redakcję SuperAuto24.pl 5-drzwiowy Aveo, to najbogatsza wersja wyposażenia LTZ. W polskiej ofercie model ten z silnikiem 1.4 100 KM Start/Stop z manualną skrzynią kosztuje 51 990 zł.

silnik/wersja LS LS+ LT LTZ
1.2 70 KM / skrzynia manualna 5 36 990 zł - - -
1.2 86 KM / skrzynia manualna 5 -
40 490 zł 43 990 zł
-
1.4 100 KM Start/Stop / skrzynia manualna 5 - -
46 990 zł
51 990 zł
1.4 100 KM / skrzynia automatyczna 6
- -
51 490 zł
56 490 zł
1.6 115 KM Start/Stop / skrzynia manualna 5
- -
- 53 990 zł
1.6 115 KM skrzynia automatyczna 6
-
- -
58 490 zł
1.3 75 KM Diesel Start/Stop / skrzynia manualna 5
- 46 990 zł
49 490 zł
-
1.3 95 KM Diesel Start/Stop / skrzynia manualna 5
-
- - 57 490 zł

.

CO W ODCINKU DZIENNIKA NUMER 6

W szóstym odcinku dziennika testu na SuperAuto24 zaprezentujemy pełne podsumowanie Chevroleta Aveo.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: